Gotowanie w domu – o tych akcesoriach nie możesz zapomnieć
Zatrzymaj smak owoców i warzyw
Posiłek przechowywany w słoikach kojarzy się głównie z wiejskimi domami naszych babć. To tam słoiki na przetwory zajmowały ważne miejsce w spiżarni i zawierały największe smakołyki. Obecnie słoiki pet i szklane także zajmują ważne miejsce w kuchni i służą do przechowywania żywności. Mogą być pomocne nie tylko w przechowaniu, ale i w przygotowywaniu przetworów. Ponadto mają funkcję dekoracyjną.
Najpopularniejsze skojarzenie związane ze słoikami do przetworów odnosi się do kiszenia ogórków. Obecnie to nadal jeden z najchętniej przygotowywanych przetworów, który pozwala zachować smak i aromat tych warzyw aż do zimy. Nowością w ofercie BROWIN są słoiki plastikowe na ogórki. Do ich produkcji wykorzystano tworzywa sztuczne, dlatego pojemnik jest bardzo funkcjonalny. Tworzywa nie wchodzą w reakcję z zawartością słoja i łatwo można utrzymać go w czystości. Słoik plastikowy jest bardzo lekki, a na dodatek trudniej go ukruszyć.
Słoiki w ofercie BROWIN to jednak nie tylko zaprawianie kiszonych ogórków. Duże słoiki na przetwory przygotowywane są z myślą o przechowywaniu soków, konfitur, a nawet nastawów na wina i nalewki. Miłośnicy domowych trunków znajdą w ofercie słoik plastikowy 5l z akcesoriami do fermentacji. Jest to słoik plastikowy z nakrętką wyposażoną w zawór silikonowy, do którego można wsunąć rurkę fermentacyjną. Istnieje też możliwość szczelnego zamknięcia tego samego słoika, co sprawdzi się przy przechowywaniu soków i nalewek.
Akcesoria do słoików – czym ułatwić sobie pracę?
Każda praca w kuchni i przygotowywanie przetworów mają etapy, które uznawane są za trudne i nieprzyjemne. W BROWIN znaleźliśmy proste rozwiązania problemów, z którymi muszą zmierzyć się gospodynie domowe. Akcesoria do słoików przydadzą się zarówno w czasie przygotowywania przetworów, jak i przy otwieraniu słoików z przysmakami.
Zacznijmy od początku, czyli od przygotowywania przetworów. Bardzo ważne jest to, żeby owoce i warzywa w czasie kiszenia były w całości schowane pod powierzchnią zalewy. Dzięki temu nie będą miały kontaktu z powietrzem i wewnątrz słoja nie pojawi się pleśń. Docisk do przetworów to niewielkie i bardzo funkcjonalne akcesorium, które utrzyma owoce pod powierzchnią płynu. Przyda się również przy odsączaniu i utrzymywaniu produktów w układzie warstwowym. Wystarczy, że włożysz je do słoja przed zamknięciem, a docisk do słoików oprze się na powierzchni nakrętki.
Kolejnym nieprzyjemnym etapem pracy jest pasteryzacja przetworów, a w zasadzie wyjmowanie słoi z gorącej wody. W tej sytuacji pomoże chwytak do słoików, którym możesz włożyć i wyjąć słoik. Jego konstrukcja pozwala na wyjmowanie naczyń o średnicy nakrętki od 43 do 100 mm.
Co zrobić, kiedy słoik nie chce się otworzyć? Lepszą metodą od uderzania słojem w posadkę jest zastosowanie przyrządu do otwierania słoików. Jest to łatwy w obsłudze przyrząd, który ułatwi podważenie i otwarcie słoja. Można zastosować go do nakrętek o standardowych średnicach. Wykonany z tworzywa sztucznego regulowany otwieracz do słoików sprawi, że zawartość pojemnika pozostanie wewnątrz pomimo zapieczenia gwintów.
Domowa masarnia? To nie musi być trudne!
Przygotowywanie zapraw z owoców i warzyw wydaje się dosyć proste. Co innego samodzielne tworzenie wędlin. Brak wędzarni i profesjonalnych urządzeń do przygotowywania wędlin nie powinny być przeszkodą. Korzystając z produktów BROWIN, zamienisz swoją kuchnię w funkcjonalną masarnię.
Do przygotowania kiełbas, parówek, pasztetówek i innych wędlin przyda Ci się domowa nadziewarka do kiełbas. To urządzenie umożliwia wtłoczenie farszu do osłonki wędliniarskiej. Każda nabijarka do kiełbasy ma w zestawie kilka lejków o różnej średnicy. Poszczególne modele różnią się też wymiarami i konstrukcją, dlatego bez trudu dobierzesz maszynkę do kiełbasy najlepiej odpowiadającą Twojemu zapotrzebowaniu.
Co dalej z przygotowanymi kiełbasami? Najlepszym sposobem na nadanie im ciekawego aromatu jest parzenie i wędzenie. Tu znów nie jest potrzebna wymyślna konstrukcja w ogrodzie, ponieważ wystarczy mała wędzarnia domowa. Urządzenia do wędzenia sprawdzają się do różnego rodzaju mięs, wędlin i ryb. Z pomocą takich konstrukcji nie tylko podkreślisz smak wędlin, ale także wydłużysz ich żywotność. Wędzarnia balkonowa ma niewielkie kompaktowe wymiary, a do wytworzenia energii cieplnej wykorzystywane są palniki żelowe. Są bezwonne, nie wydzielają dymu, dlatego bez obaw możesz używać ich nawet na balkonie.
Moździerze kuchenne - czy są potrzebne?
Moździerz kuchenny granitowy to kolejny produkt, który kojarzy się głównie z dawnymi wiejskimi domami. Można spotkać go także jako eksponat na wystawach aptek i sklepów zielarskich. Czy zatem takie narzędzie może przydać się w nowoczesnej kuchni?
Zacznijmy od odpowiedzi na pytanie, do czego służy moździerz kuchenny. Ten produkt przydaje się głównie do rozdrabniania przypraw, takich jak pieprz, kolendra i ziele angielskie. Moździerz kuchenny można wykorzystać do przygotowywania mieszanek ziół i herbat z suszonych liści. Jest niezastąpiony przy rozkruszaniu leków, a korzystając z niego, nie ryzykujesz rozsypania składników. Ponadto ustawiony w widocznym miejscu moździerz kuchenny z kamienia będzie dekoracją pomieszczenia.
Jaki moździerz kuchenny kupić? Przy tym akcesorium kuchennym najważniejszą jest jego trwałość. Wybierz produkty z naturalnego granitu, który ma zdecydowanie większą odporność na wykruszenie i pękanie od produktów ceramicznych. W ofercie BROWIN znajdziesz moździerz kuchenny kamienny wykończony na kilka sposobów. Poszczególne produkty różnią się rozmiarem i wyglądem, jednak mają równie trwałą budowę.
Gotowanie, wędzenie i przygotowywanie potraw w domu może być ogromną przyjemnością. To też okazja na spędzenie czasu z bliskimi i możliwość przygotowania zdrowych posiłków. Korzystając z dobrej jakości funkcjonalnych produktów BROWIN, masz dużą szansę na pełen sukces na tym polu.