Innowacje w porządkach
PROSTE, DOSTĘPNE I SKUTECZNE
Poręczny czyścik parowy
Czyściki parowe, nazywane też oczyszczaczami parowymi, mają mniejszą moc silnika niż służące do sprzątania większych powierzchni parownice. Urządzenia te mają w zestawie wiele wymiennych końcówek, które umożliwiają dotarcie nawet do trudno dostępnych miejsc. Poręczne, lekkie pozwalają na bardziej precyzyjne usuwanie brudu z płytek łazienkowych, ale przede wszystkim z mniejszych przedmiotów i wszelkich zakamarków, takich jak przestrzeń między żeberkami kaloryferów, szczeliny w ramach okiennych, miejsca styku urządzeń łazienkowych z posadzką lub ścianą. Czyściki parowe czyszczą bez użycia detergentów!
Miniodkurzacz
Małe odkurzacze ręczne przeznaczone głównie do utrzymania czystości w samochodach znajdują również swoje zastosowanie w domu. Te najbardziej nowoczesne modele wyposażone są w 2-stopniową bezworkową komorę cykloniczną, która zapewnia optymalną filtrację powietrza. Miniodkurzacz nie zajmuje miejsca – na co dzień urządzenie można przechowywać na wygodnej podstawie ładującej, którą można zamontować na ścianie lub ustawić na stole. Dzięki temu miniodkurzacz jest zawsze gotowy do pracy.
Samojezdny odkurzacz
To jeden z symboli współczesnych technologii sprzątających. Urządzenie samodzielnie wykrywa przeszkody oraz planuje trasę przejazdu. Zaprogramowany przez nas robot samodzielnie wyruszy do pracy o określonej porze, a po jej skończeniu wróci do stacji ładującej. Na rynku są dostępne urządzenia nowej generacji, które dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii sprzątają w narożnikach, wzdłuż krawędzi i w zakamarkach, same tworzą mapę domu i opróżniają pojemnik na zabrudzenia.
Robot do mycia szyb
Robot jest mocowany na szybie z wykorzystaniem silnika próżniowego. Urządzenie samo porusza się po szybie, bez konieczności interwencji użytkownika – wystarczy przyłożyć je do powierzchni szklanej i uruchomić zasilanie, a będzie samo trzymało się szyby. Robot myje okna za pomocą specjalnych ściereczek wielokrotnego użytku, które zbierają zabrudzenia lub polerują szybę. Urządzenie sprawnie czyści przede wszystkim szyby, chociaż można je również wykorzystać do mycia okładzin ściennych np. wykonanych ze szklanych paneli lub wielkoformatowych płytek szklanych lub ceramicznych. Warunkiem skutecznego zastosowania takiego urządzenia w przypadku tego typu okładzin jest, aby nie miały one zbyt głębokich fug lub wypukłych ornamentów, które sprawiają, że robot może mieć trudności z wytworzeniem podciśnienia.
Szczotka elektryczna
Ułatwia robienie porządków w nieoczekiwanych momentach, np. gdy się coś stłucze lub rozsypie. Teleskopowa konstrukcja urządzenia przypomina akumulatorowy odkurzacz, który wyposażono w dwie końcówki z elektrycznie napędzanymi wałkami czyszczącymi. Połączenie mocy ssącej i pracy rolek daje dużą siłę czyszczącą.
Mop parowy
Konstrukcją przypomina zwykły mop, z tym że wyposażony jest w pompkę oraz grzałkę, dzięki której woda dostępna w zbiorniku jest podgrzewana do odpowiedniej temperatury, co z kolei powoduje wydzielanie gorącej pary. Mop parowy samodzielnie dostosowuje emisję pary do czyszczonej powierzchni. Para skutecznie czyści zabrudzenia, a jednocześnie zwalcza bakterie i wirusy. Mopy parowe nie tylko więc usprawniają pracę oraz przynoszą wymierne korzyści dla zdrowia mieszkańców. Według zapewnień producentów, urządzenia te usuwają 99,99% bakterii bez użycia jakichkolwiek środków chemicznych.
Ręczny mop ze spryskiwaczem
Na rynku mamy duży wybór różnego rodzaju mopów, które sprawią, że utrzymanie podłogi w czystości będzie mniej czasochłonne, a nawet przyjemne. Najnowszym wariantem uniwersalnego ręcznego mopa jest ten wyposażony w spryskiwacz. Woda razem z płynem wlewana jest do drążka, z którego następnie, za pomocą przycisku przy rączce drążka, trafia na podłogę w postaci mgiełki. Wydostająca się na zewnątrz mgiełka jest na tyle delikatna, że urządzenie może być stosowane do każdego rodzaju podłogi, również wykonanej z materiałów wrażliwych na wilgoć.