Klej i uszczelniacz Mocarny - do czego je zastosować?
Klej montażowy TYTAN Mocarny - pomoc przy pracach monterskich i naprawach
Mocowanie elementów wykończeniowych to jeden z najważniejszych etapów wszystkich prac budowlanych. Nie w każdej sytuacji mocowanie z wykorzystaniem tradycyjnych mechanicznych elementów złącznych jest najlepszym rozwiązaniem. W miejscach, gdzie jest to niemożliwe lub nieefektywne, lepiej zastosować mocny klej montażowy.
Produkowany przez firmę TYTAN klej montażowy Mocarny jest bardzo uniwersalnym produktem o znakomitych parametrach technicznych. Mieszanka składników na bazie polimerów hybrydowych nadaje mu niezwykle cennych właściwości. Do uzyskania procesu wiązania potrzebna jest jedynie wilgoć zawarta w powietrzu. Jednocześnie w czasie wiązania uniwersalny klej polimerowy nie uwalnia żadnych drażniących oparów i szkodliwych dla środowiska związków chemicznych.
Do największych zalet należy zaliczyć to, że klej montażowy uniwersalny charakteryzuje się krótkim czasem wiązania, przy jednoczesnej sporej mocy klejenia. Wstępne wiązanie powstaje już po 30 minutach od aplikacji preparatu. Z kolei siła klejenia wynosi 42 kilogramy na każdy centymetr kwadratowy powierzchni. Preparat jest odporny na wilgoć i promienie słoneczne, dlatego można potraktować go jako klej montażowy na zewnątrz i do wewnątrz budynków.
Ten szybki klej montażowy znajduje zastosowanie przy łączeniu rozmaitych materiałów. W jego składzie brak rozpuszczalników, izocyjanianów i silikonów, dlatego jest neutralny dla większości materiałów. Sprawdza się jako klej montażowy do betonu, drewna, ceramiki i wielu tworzyw sztucznych. Na zastosowanie kleju montażowego trzeba uważać przy pracach z polietylenem, polipropylenem, telefonem i materiałami bitumicznymi.
Skład chemiczny sprawia, że klej montażowy szybkoschnący będzie niezastąpiony przy wielu różnorodnych zadaniach. Natychmiast chwyta się powierzchni i nie wymaga podpierania, a korekta w ustawieniu jest możliwa przez 10 minut od aplikacji. Znajdzie zastosowanie jako klej montażowy do listew przypodłogowych, luster, płytek ściennych i podłogowych, a także dekoracji. Na długo pozostaje elastyczny, dlatego klej uniwersalny polimerowy bez obaw można wykorzystać do łączenia elementów narażonych na obciążenia zmienne i drgania.
Uszczelniacz TYTAN Mocarny - do prac wykończeniowych nie tylko w łazienkach
Kolejnym produktem z duetu od TYTAN jest uszczelniacz polimerowy Mocarny. To nowoczesny preparat o konsystencji gęstej masy, który tworzy trwałą i elastyczną powłokę. Uszczelniacz uniwersalny służy zarówno do tworzenia uszczelnień, jak i wypełniania, czy naprawy powierzchni. Jest niezwykle skuteczny głównie przy białym montażu, a także naprawach w pomieszczeniach mokrych.
Uszczelniacz uniwersalny to produkt wodoodporny, neutralny dla środowiska, a także nieszkodliwy dla ludzi. Można stosować go nawet w miejscach, które będą miały kontakt z żywnością. Ponadto uszczelniacz jest odporny na pleśń i grzyby, a te mikroorganizmy nie rozwijają się na jego powierzchni.
Preparat ma też parametry, które pozwalają na bardzo wygodną pracę. Charakteryzuje się doskonałą przyczepnością do powierzchni porowatych i gładkich. Nie wchodzi w negatywne relacje nawet z delikatnymi materiałami, a jednocześnie tworzy trwałe i żywotne połączenia. Uszczelniacz wiąże bardzo szybko, bo już po 10 minutach od aplikacji. Po związaniu przez długi czas pozostaje elastyczny i odporny na drobne drgania, a także zmienne obciążenia.
Wszystkie wymienione właściwości sprawiają, że uszczelniacz sanitarny ma bardzo uniwersalne zastosowanie. Można stosować go do pracy z materiałami ze szkła i ceramiki, ale również jako uszczelniacz do paneli winylowych, listew przypodłogowych, elementów metalowych, a nawet drewnianych. Uszczelniacz akrylowy najczęściej stosowany jest w łazience i kuchni do tworzenia uszczelnień. Stosuje się go w miejscach łączenia umywalki, wanny i zlewu ze ścianą lub podłogą. Ponadto można nim wypełniać fugi i szczeliny dylatacyjne, spoinować płytki, a nawet prowadzić drobne naprawy.
Czym usunąć uszczelniacz i klej montażowy TYTAN?
Nie zawsze udaje się aplikować klej i uszczelniacz bardzo precyzyjnie w wybrane miejsce. Powszechnie zdarza się, że podczas prac montażowych produkt dostanie się na gotowe podłoża i inne powierzchnie, gdzie docelowo nie powinno go być. Ze względu na parametry techniczne i właściwości, usunięcie tych środków, a szczególnie kleju, może stanowić pewien problem. Jak usunąć klej montażowy?
Jeśli szybko zauważymy plamę z kleju w niewłaściwym miejscu, uda się uniknąć większych kłopotów. Klej wstępnie wiąże do pół godziny i to najlepszy czas na reakcję. Do usunięcia niewyschniętego uszczelniacza wystarczy wilgotna szmatka i standardowe środki czyszczące. W przypadku trudności z usuwaniem kleju montażowego z powierzchni porowatych trzeba zastosować środki na bazie rozcieńczonego acetonu i benzyny ekstrakcyjnej.
Jednak nie zawsze w porę spostrzeżemy plamę, a wyschnięty preparat jest trudniejszy do zebrania. Jak usunąć zaschnięty klej montażowy? W tym przypadku konieczne będzie zebranie nadmiaru za pomocą szpachli, noża lub podobnego narzędzia. Na pozostałe resztki preparatu należy użyć acetonu i benzyny. Podobne środki chemiczne sprawdzą się przy czyszczeniu wyschniętych plam z uszczelniacza hybrydowego.
Produkty z duetu Mocarny są wygodne w aplikacji dzięki zamknięciu preparatu w poręcznych kartuszach. Cieszą się ogromnym zainteresowaniem pracowników branży budowlanej i wykończeniowej. Znajdują miejsce także na półkach w warsztatach majsterkowiczów i amatorów domowych remontów. Ich właściwości i zalety doceniają także eksperci, a produkty TYTAN zdobyły wiele prestiżowych nagród branżowych.