Szynkowar – małe urządzenie posiadające wielką MOC!
Mimo nazwy, szynkowar to idealne rozwiązanie nie tylko dla miłośników mięsnych potraw, ale także dla wegetarian. Sam decydujesz, jakie wyroby przygotujesz, z jakimi dodatkami i w jakiej ilości – bez konserwantów oraz substancji chemicznych. Aby ułatwić przygotowywanie domowych wyrobów w szynkowarach, wprowadzamy coraz to nowsze rozwiązania technologiczne, sprawdzone przepisy na domowe wędliny z szynkowaru i kompletujemy mieszanki przypraw.
Jeden szynkowar, wiele kulinarnych pomysłów
Do czego służy szynkowar? To urządzenie ma bardzo wiele zastosowań! Dań i wędlin domowych, które możesz przyrządzić dzięki szynkowarowi jest mnóstwo, ale dzisiaj polecamy jeden z naszych ulubionych przepisów na domowe wędliny parzone - szynkę parzoną w ziołach, delikatną i soczystą, z aromatem, który zachwyci chyba każdego wielbiciela domowych wyrobów. Warto pamiętać, że dzięki domowemu przygotowywaniu mięsa unikamy zbędnych składników i korzystamy z tego, co najlepsze. Dzięki temu domowa wędlina gotowana jest nie tylko wyjątkowo pyszna, ale i bardzo zdrowa!
Prosto, naturalnie tak, jak lubisz
Jeden z naszych bestsellerów to szynkowar Browin 1.5 kg „Słuszny Kęs”. Niezwykle prosty w obsłudze, pozwalający na przyrządzanie domowych wędlin bez wędzenia oraz wyrobów wegetariańskich. Przygotowane w nim danie jest świetną i zdrową propozycją chociażby na lunch, który możesz zabrać ze sobą do pracy lub szkoły.
W Browinie o parzeniu mięsa w szynkowarze wiemy wszystko
Dlatego też chcemy dzielić się naszym doświadczeniem i pasją do pysznego, domowego jedzenia. Czy wiesz jak prosto jest zrobić szynkę w szynkowarze? Gotujesz z nami? Czytaj dalej i dowiedz się, jak zrobić domową szynkę!
Szynka domowa - przepis:
Zaczynamy od przygotowania zalewy peklującej. To niezwykle proste, wystarczy, że w odpowiednich proporcjach zmieszasz wodę z saletrą i solą. Częścią gotowej zalewy (ok. 60 ml) dokładnie nastrzyknij umyte mięso i pozostaw je do peklowania w pozostałej części zalewy, na około 4 - 6 dni - oczywiście w lodówce. Pamiętaj, szynka powinna być w całości zanurzona w zalewie.
Po około czterech dniach wyjmij mięso, osusz papierowym ręcznikiem i zawiń w osłonkę z przyprawami. Osłonka powinna przylegać do mięsa stroną z przyprawami. Jeśli to konieczne, dotnij osłonkę odpowiednio do kształtu mięsa. Szynkę umieść w szynkowarze, szczelnie go zamknij i wstaw do garnka z wodą. W naczyniu z wodą umieść jeden termometr, drugi umieść wewnątrz mięsa w urządzeniu. Szynkę parz do czasu uzyskania w środku mięsa temperatury 68℃. Po tym czasie wyjmij szynkowar z wody i pozostaw do wystygnięcia, a następnie umieść w lodówce (na noc), by wsad odpowiednio stężał. Kolejnego dnia wyjmij wsad z urządzenia. W celu łatwiejszego wykonania tej czynności polej szynkowar gorącą wodą, ale tak, aby nie dostała się do jego środka. Wyjmij szynkę i odwiń ją z osłonki. Przyprawy pozostaną na mięsie. Szynka domowa z tradycyjnymi przyprawami gotowa! Najlepsza, z szynkowaru Browin!
Domowe jedzenie znaczy… pyszne i niebanalne!
„… bo domowe jest lepsze” to hasło, którym staramy się rozpalić w naszych klientach pasję, chęć tworzenia własnych wyrobów oraz eksperymentowania ze smakami i zapachami. Jeśli szukasz dodatkowych inspiracji na domowy wyrób wędlin, zobacz więcej produktów Browin. W bogatym asortymencie znajdziesz wszystkie niezbędne produkty do przygotowywania domowych wyrobów mięsnych i innych specjałów – od jelit, nastrzykiwarek i przypraw, przez nadziewarki, aż po grille, wędzarnie i szynkowary. Czerp radość z gotowania, delektuj się wspaniałym smakiem, bo domowe jest lepsze!