Technologia Baumit ALL IN – mieszaj z workiem i gotowe
Przygotowanie zaprawy betonowej w technologii Baumit ALL IN różni się od tej z wykorzystaniem standardowych produktów – proces jest łatwiejszy, wydajniejszy i tańszy. Wszystko to za sprawą nowatorskich opakowań, które możemy wrzucić w całości do betoniarki z wodą lub wiadra do mieszania zapraw bez konieczności ich otwierania i wysypywania zawartości. Nie musimy martwić się o to, co stanie się z workiem podczas rozdrabniania, ponieważ worek wykonany jest ze specjalnego papieru, który rozpuści się w całości podczas mieszania. Jednak to nie wszystko – proces ten wzmocni zaprawę o naturalne włókna. Dzięki temu nowatorskiemu rozwiązaniu sam proces jest o wiele prostszy i bardziej komfortowy dla pracowników, bo generuje mniej pyłu i zero odpadów.
Oszczędzaj czas i pieniądze
Przy przygotowywaniu tradycyjnej zaprawy proces jest wieloetapowy – każdy worek trzeba przynieść w okolice betoniarki, rozciąć, przesypać suchą mieszankę do maszyny, wreszcie wyrzucić opakowanie i je zutylizować. Przy dużych projektach budowlanych liczba kroków jest zwielokrotniona, a nakład pracy – duży. Stosując Baumit ALL IN Beton B25 zmniejszamy liczbę czynności niezbędnych do wykonania zaprawy, tym samym oszczędzając czas, siły i energię. Lista korzyści jest długa – przede wszystkim nie musimy rozcinać opakowania, przesypywać jego zawartości do maszyny, pracować w kurzu oraz sprzątać pustych opakowań, a i tak otrzymamy zaprawę o wysokiej jakości.
Mniejsze pylenie o 40%
Praca w technologii Baumit ALL IN jest nie tylko mniej czasochłonna, ale także przyczynia się do poprawienia komfortu działań i warunków na placu budowy– mamy do czynienia z mniejszym aż o 40% pyleniem, co ma pozytywne przełożenie na zdrowie wykonawcy. Jednak to nie wszystko – produkt wyróżnia się bardzo niską emisyjnością lotnych związków organicznych, co potwierdza certyfikat EMICODE® EC1 PLUS dla produktów premium.
Utylizacja to przeszłość - worek staje się częścią produktu!
Czy beton nowej generacji jest przyjazny środowisku? Tak! Ponieważ mieszanka w technologii Baumit ALL IN pozwala na przygotowanie zaprawy w bezodpadowym procesie. Dzięki rozpuszczaniu się worka w bębnie maszyny, opakowanie zostaje maksymalnie wykorzystane i staje się częścią gotowej zaprawy. To pierwsze i jedyne na rynku opakowanie dla którego nie wymagające utylizacji! Baumit ALL IN doskonale wpisuje się w ideę zrównoważonego rozwoju.
Gdzie zastosujemy beton nowej generacji?
Cechą wyróżniającą mieszanki betonowe Baumit jest uniwersalność zastosowania. Podobnie jest w przypadku betonu wykonanego w technologii ALL IN. Jest on przeznaczony do prac betoniarskich prowadzonych zarówno wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz – jest wodo- i mrozoodporny. Możemy go wykorzystać do wykonania murków, daszków i innych elementów małej architektury. Sprawdzi się także podczas montażu słupków, pergoli czy elementów ogrodzeń lub prac naprawczych. Jest polecany także do wykonywania podkładów betonowych czy posadzek w pomieszczeniach gospodarczych, piwnicach czy garażach.
Wykorzystanie Baumit ALL IN Beton B25 o gwarantowanych i stabilnych parametrach nie tylko gwarantuje trwałe efekty, ale także czyni pracę z betonem łatwiejszą, bardziej efektywną i przyjazną środowisku. To nowy wymiar betonowania na miarę budownictwa przyszłości.
Marka Baumit powstała w 1988 roku. Należy do austriackiego koncernu Schmid Industrie Holding i jest jednym z najbardziej znanych i cenionych brandów na światowym rynku budowlanym. Oddziały Baumit znajdują się w 25 krajach Europy. Od 1994 roku firma jest obecna także w Polsce. Szczególnie silną pozycję na polskim rynku materiałów budowlanych, zdobyła w zakresie sprzedaży kompletnych systemów ociepleń budynków, tynków maszynowych (cementowo-wapiennych i gipsowych). Ponadto oferta produktowa Baumit obejmuje m.in. produkty do: układania płytek ceramicznych materiały do renowacji zabytków, a także masy samopoziomujące, jastrychy, wyprawy wierzchnie oraz zaprawy murarskie. Od początku siedzibą spółki jest Wrocław. Działalność podstawową przedsiębiorstwa realizują trzy zakłady produkcyjne: w Pobiedziskach k. Poznania, w Łowiczu oraz w Bełchatowie.